قیمت لحظه ای ارز های دیجیتال
#ارزقیمتمارکت کاپحجم (24 ساعت)عرضهتغییرات24 ساعت گذشته

قیمت لحظه ای ارز دیجیتال در بازار چطور محاسبه می‌شود؟

قیمت لحظه ای ارز های دیجیتال در بازار کریپتوکارنسی ایران، بسته به قیمت جهانی ارزهای دیجیتـــــــــال و قیمت روزانه ارز مانند دلار یا یورو در ایران است. از آنجایی‌ که اغلب معاملات آنلاین ارز دیجیتال در جهان با USDT انجام می‌شود؛ پس قیمت لحظه‌ای ارز های دیجیتال به ریال IRR از حاصل‌ضرب قیمت آن به تتـــــــر در بازارهای مالی جهانی، در قیمت USDT/IRR در ایران به دست می‌آید.

اگر علاقمند به یادگیری ارزهای دیجیتال هستید میتوانید با شرکت در دوره های آموزش ارز دیجیتال در مشهد آکادمی حامی سرمایه، این بازار پر طرفدار را آموزش ببینید.

علیرغم باور مردم، قیمت لحظه ای تتر معادل قیمت دلار از جانب بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران یا حتی در بازار آزاد ایران نیست. بلکه بر مبنای عرضه و تقاضــــــا در بازارهای مالی ایرانی به دست می‌آید. اما برای یک تخمین مناسب از قیمت TETHER، در مبادله هر دلار آمریکا 💲 به USDT در بازارهای مالی جهانی، قیمتی بین 3 تا 7 درصد بسته بـه روش واریزوجه، به‌صورت معمول کم خواهد شد.

عوامل موثر بر نوسان قیمت لحظه ‌ای ارزهای دیجیتال چیست؟

از ویژگی‌های بازار ارز دیجیتال، نوسانات زیاد و پی در پی در قیمت لحظه ای ارز دیجیتال می‌باشد که نقدهای بسیاری را متوجه بازار کریپتو پدید آورده است. عناصر مختلفی بر قیمت روز ارزهای دیجیتال موثر هستند. در ادامه به بررسی آن‌ها میپردازیم.

عرضه و تقاضا در بازار های ارز دیجیتال

چنانچه ازقبل نیز گفتیم، یکی از عوامل بسیار مهم و موثر بر نوسانات قیمت‌ها در هر بازاری، عرضه و تقاضا است. بازار ارزدیجیتال نیز از این امر جدا نیست و قیمت یک ارز دیجیتال می‌تواند باتوجه به حجم معاملات آن روز آن در بازار کریپتوکارنسی تغییر کند. هرچقدر که عرضه محدودتر و تقاضا بیشتر باشد، و قیمت رمز ارز بالاتر می‌رود و بر عکس هرچه عرضه بیشتر و تقاضا کمتر قیمت ارز پایین تر می آید.

مسائل قانونی عامل موثر بر نوسانات ارز های دیجیتال

مسائل قانونی از قبیل دادگاه های آن ارز یا جلسات مهم و فعالیت‌های دولت‌ها نیز از دیگر عوامل موثر بر نوسانات قیمت بازار ارزهای دیجیتال است. برای مثال فرض کنید در کشوری مانند ایران یک رمز ارز خاص قانونی شود یا آن ارز دیجیتال، ارز قانونی آن کشور شود، این امر قطعا تاثیر بسیار زیادی بر رشد قیمت لحظه ای آن ارز دیجیتال خواهد داشت.

صحبت‌های افراد معروف حوزه کریپتو و اخبار

بارها نظاره کردیم که با سخنان افراد مشهور و معروف در شبکه‌های اجتماعی، قیمت یک رمز ارز دیجیتال تغییرات بسیار زیادی را تجربه کرده است. برای نمونه ما بارها دیدیم حمایت ایلان ماسک از رمز ارز دیجیتال دوج کوین را که در نتیجه آن قیمت لحظه ای آن رشد فزاینده ای را تجربه کرده است یا افراد معروف دیگری مانند سی زی و ویتالیک بوترین جوان

نهنگ‌های بازار کریپتوکارنسی

در بازار ارز های دیجیتال، به افرادی که مقدار بسیاری از یک ارز دیجیتال را دارند، نهنگ یا Whale آن بازار گفته می‌شود. از آنجایی که این افراد صاحب چندین میلیارد دلار از یک ارز دیجیتال هستند، به سادگی می‌توانند با ایجاد فشار فروش و خرید، نوسانات پرقدرتی در قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال ایجاد کنند.

پیش‌بینی قیمت ارزهای دیجیتال

یکی از اصلی ترین مهارت‌های هر فعال بازار کریپتوکارنسی در ایران و جهان، پیش بینی قیمت لحظه ای ارز های دیجیتال است. به همین منظور، باید روش‌های تحلیل تکنیکال یا فاندامنتال و سایر تحلیل ها را یاد بگیرید تا بتوانید به درستی به پیش بینی قیمت لحظه ای رمز ارز ها بپردازید و کسب درآمدو سود خوبی از بازار رمز ارزها داشته باشید.

تحلیل تکنیکال و فاندامنتال مهم‌ترین روش‌های تحلیلی در بازار ارزهای دیجیتال هستند. آکادمی حامی سرمایه پارسیان در همین راستا اقدام به برگزاری دوره‌های آموزش آنلاین ارز دیجیتال نموده است و تا به امروز صدها سرمایه‌گذار حرفه‌ای وارد جامعه کرده است. شما عزیزان نیز می‌توانید با شرکت در این دوره‌ها، به صورت کاملا حرفه ای وارد بازار شده و به کسب درآمد بپردازید، در لیست پایین می‌توانید دوره‌های مجموعه حامی سرمایه پارسیان را مشاهده کنید.

دوره آموزش تابلو خوانی پیشرفته در بورس

دوره جامع آموزش صفر تا صد پرایس اکشن

دوره آموزش فارکس در مشهد